SAP HANA as a Service

SAP HANA AS A SERVICE

SAP sistemleri hem yeni database sistemleriyle hem de internet üzerinden sunduğu daha gelişmiş teknolojilerle devamlı olarak donatılabilecek geleceğin arayüzünü şirketlere entegre etmeye devam ediyor.

Üstüne üstlük, SAP bulut sistemleri de S/4 HANA’nın tam merkezine yerleştirmekte oldukça ısrarcı. Peki tüm bu değişim süreci esnasında bu gelişim sürecine ve yeni sistemin taleplerine hazır olduğunu düşünmeyen firmalar ne yapmalı?

portvMind ile değişimin arkasında kalma riskini kabul etmek durumunda kalan, eski yöntemler ve işletim sistemlerine itilen ve yeni sisteme geçmeye hazırlıksız yakalanan şirketlerin gördükleri kabuslar artık son buluyor. Yarının işletim sistemlerinin getirdiği kara bulutları portvMind dağıtıyor.

image
image

GELİŞİME KOLAYLIKLA ENTEGRE OLUN

SAP HANA birden fazla teknolojik yeniliği de şirketlere getirme vaadiyle dünya üzerindeki kullanımını yaygınlaştırıyor. En büyük problem ise birçok şirketlerin altyapısal olarak hazır olmadıkları sisteme geçiş yapma süreçleri.

Tek başına böyle bir gelişimi üstlenen şirketlerde, hazır olmadıkları tüm prosedür ve teknolojiler bir anda IT departmanlarının üstüne yıkılabiliyor ve işin kötü tarafı da tüm bu süreçler uzarken işletim sistemlerindeki gecikmelerden dolayı diğer süreçlere sıçrayan vakit ve kaynak kayıpları yaşanabiliyor.

portvMind kendi bulut sistemi üzerine kolaylıkla inşa ettiği SAP HANA As A Service hizmetiyle şirketlerin tüm bu süreçlerde ve daha sonrasında üstlenmesi gereken tüm teknolojik altyapı yatırımlarını birebir yönetme imkanı tanıyor. Böylece hem çok daha hızlı hem de çok daha sağlıklı bir şekilde yeni SAP HANA modüllerine kavuşabiliyorlar.

SAP eski modüllerini artık yavaş yavaş rafa kaldırırken HANA modülünü tüm hizmet verdiği şirketlere yeni sistemleri olarak sunuyor. Bu geçişe ayak uydurmak durumunda kalan çoğu şirket ise bir anda yoğun bir IT yatırımı ve sürecine girmek durumda kalabiliyor. İşte bu noktada portvMind firmaların tüm süreçlerini yöneten SAP HANA As A Service’i müşterilerine sunuyor ve tüm altyapı ile süreç yatırım ve yönetimlerini uzman ekibiyle üstleniyor.
SAP / HANA modelinde bulut sistemi merkeze oturtulmuş durumda ve bilindik veri merkezi ve hafıza kullanımı metodları tamamen rafa kalkıyor. Bu noktada portvMind’ın bulut merkezleri HANA’ya geçişte ihtiyaç duyulan bulut altyapısının temelini oluşturabiliyor. HANA modülü de portvMind bulutu üzerinde kurgulanabilirken yönetim ve süreç zaafiyeti duyulmadan firmanın tüm operasyonel ve veri yükü başarıyla taşınabiliyor.
portvMind uzmanları SAP HANA As A Service hizmetini müşteri için özel olarak konfigüre ederken, şirketin içinden geçeceği süreçleri ve operasyonel yenilikleri anlamlandırarak sürecinizi planlar. Bu sürecin yönetiminde uzman kadromuz olabildiğince sorunsuz ve pürüzsüz bir geçiş planlarken aynı zamanda SAP HANA’dan maksimum fayda elde edebilmeniz ve entegre ettiğiniz modüllerin kullanımlarına en üst kapasitede ulaşabilmeniz için çalışır.
SAP firması şu anda sunduğu birçok alt modülü halihazırda HANA’ya zaten taşımış durumda. HANA modülünde veriye erişim ve hafıza kullanım gibi birçok köklü değişikliğin ise temelleri atılmış durumda. Bu değişikliklerin yeterince uygulanması ile birlikte SAP firması bir sonraki adımda eski modüllerine erişimi ve kullanımı kapatacak ve tüm müşterine HANA’ya geçirecektir.
Şirketinizde asıl işlerinize odaklandığınız için her zaman donanım ve yazılım altyapıları konularına tam olarak eğilemeyebilirsiniz. Bu konularda yetkilendirdiğiniz uzmanlarınız ise hem günlük yoğunluktan hem de acil cevap bekleyen beklenmedik durumlarla ilgilenmekten, sonraki adımlarda yapmanız gereken işleri keşif ve uygulamakta zorlanıyor olabilir. SAP HANA’ya geçiş süreci hiçbir firma için ufak bir yazılım ve donanım güncellemesinden ibaret değildir ve çoğu firma bu yatırımı yapmanın tereddütüne düşmekte. portvMind uzman kadrosu bu süreci başından sonuna yürütmek ve ne kadar olabildiğince kısa sürede sizi mükemmel bir biçimde HANA’ya hazırlamak için hazırlığını tamamladı bile.

portvMind'ın Eşsiz Dünyasını Keşfet!

Aramıza Katıl
Clicky