portvMind Bulut Hizmetleri

portvMind Bulut Veri Merkezi (portvMind Cloud)

Profesyonel firmaların B2B hizmetleri dahilinde sundukları Bulut Veri Merkezleri son yıllarda tüm şirketlerin olmazsa olmazı.

Verinin çoğalması, kişisel verilerin saklanması kurallarının artması ve kontrollerinin katılaşması bir yana, her şirketin kendi bünyesinde tuttuğu ve ürettiği birçok veri artık bütün olarak muhafaza edilebilmesi vazgeçilmez bir öncelik haline geldi. Bu verilerin bir kısmının ya da hepsinin kaybolması, devam eden operasyonu aksatmanın yanı sıra ayrıca geriye dönük çok değerli birikimlerin de silinmesi anlamına geleceği için firmaların bu yönde yatırımlar yapması ve en yeni teknolojiler ile bu riskten kaçınmaya çalışması tüm sektörlerde öne çıkıyor.

portvMind’ın 20 senelik Bilişim Teknolojisi tecrübesi ve yüksek kapasiteli altyapısıyla sunduğu Bulut Hizmetleri sadece Türkiye’de değil ayrıca yurt dışındaki firmalar tarafından da tercih edilmesine ön ayak oluyor. Bugün en değerli varlıkların şirket verileri olduğu dünyamızda portvMind bu değerli emaneti kendi sistemlerinde, hem de butik hizmet anlayışı ile en kaliteli biçimde tutabilmesi rakiplerinin birkaç adım öne geçmesini sağlıyor.

image
image

portvMind Kesintisiz ve Yüksek Performanslı Hizmeti nasıl sunuyor?

portMind’ı anlatmak için birçok örnek, yorum, görüş sunabiliriz sizlere

Ama bunlara başvurmadan önce elimizdeki duruma rakamlarla bakarsak, çok daha net bir şekilde neden portvMind’ın rakiplerinden önde olduğunu anlatma imkanına sahip olabiliriz.

Veri Merkezi gibi son derece teknolojik ve hassas bir yapı yönetirken, hizmet verilen firmaların en önemli varlıklarını olası risklerden arındırmak için bir dizi standart ve kalite ölçütüne bağlı kalınır. Bu işlermler, standartlara göre de yıllarca devam eden testler, geri dönük performanslar da dikkate alınarak büyük ölçüde yapılan işin özeti sayılabilecek ve Bulut Hizmetinin özünü oluşturan sonuçlar ortaya çıkar. Bugün sizlere gururla sunabileceğimiz bu rakamlar portvMind’ı pazardaki hem butik mimari alanında, hem de uluslararası büyük firmalarla karşılaştırıldığında öne çıkarıyor.

Bizi sektörde diğerlerinden farklı kılan bu 3 önemli rakamın ayrıntılarından bahsedelim.

3 Farklı Veri Merkezi

portvMind’ın Türkiye’nin farklı ve birbirinden uzak noktalarında konumlanmış, birbirini tamamlayıcı ve yedekleyici olarak tasarlanmış 3 Farklı Veri Merkezi, verilerin birden fazla noktada saklanması ile bir ya da iki veri merkezinin az miktarda da olsa taşıdığı riskleri neredeyse tamamen bertaraf edebilmiş bir genel bulut saklama kapasitesini ifade eder. Böylece portvMind, kendi bünyesi haricinde oluşabilecek her türlü tahmin edilebilir veya öngörülemeyen, hatta afet kategorisinde değerlendirilebilecek risklerden doğan olası kayıpları minimize etmiş olur. Veri merkezlerinin birbiriyle entegre çalışabilmesi, birbirini devamlı yedeklemesi ve tamamlaması, aynı zamanda da farklı coğrafyalarda bulundukları için öngörülemeyen riskleri paylaşmamaları en önemli özellikleri olarak tanımlanabilir.

7/24 İzleme ve Müdahale

Bazen şakayla karışık 7/48 olarak da ifade ettiğimiz bu özellik, portvMind hizmetlerinin afetlere ve risklere karşı en hızlı cevap verebilme ve en doğru senaryoyla mücadeleyi başlatma kapasitesinin altında yatmaktadır. Devamlılığı sağlanmış bir izleme ve müdahale becerisi hem diğer hizmetlerde hem de Bulut Hizmeti veren firmaların yetkinliğini ispat eden, test edilmiş ve standardize edilmiş bir gerekliliktir. Ancak 7/24 İzleme ve Müdahale sağlayarak biz, saat ve gün ayırt etmeden her türlü riskten çözüm ortaklarımızı korumayı başarabiliyoruz. 7/48 olarak ifade etmemizin sebebi de bu kesintisizliği sağlamada kullandığımız katmanlı ve birbirini tamamlayan ve birbirinin yerine geçebilen İzleme ve Müdahale kapasitesini anlatabilmek. Gün, saat, coğrafya, ülke, firma ayırt etmeden bunu yıllar boyunca sağlayabilmek, portvMind mühendisliğinin geldiği noktayı görebilmeniz için ayrıcalıklı bir ölçüt.
 

%99,999 Uptime

9’ların fazlalığı abartımız değil, ya da göze güzel gözüksün diye yaptığımız bir görsel illüzyon değildir.
Tamamen test edilmiş, uluslararası standartlara uygun olarak sertifikalandırılmış, ve aslında bütün işin özeti olarak da anlaşılabilecek, Bulut Veri Merkezlerinin en önemli rakamı olan uptime, portvMind için %99.999’dur. Uptime, yani kesin olarak doğru ve tüm sistemlerle entegre biçimde tam kapasiteyle çalışma devamlılığı, yapılan tüm işin, verilen tüm emeğin ve sistem kalitesinin sonucunu ifade etmektedir. 9’ların fazlalığından daha önce şikayet ettiyseniz eğer, bilmenizi isteriz ki buradaki rakama ne kadar 9 eklemeye çalışsak azdır. Çünkü bu rakam işimizin, uluslararası standartlara uygun testlerle ölçülmüş ve tasdiklenmiş kalite ve performansın en yalın halini ortaya koymakta. portvMind için değerlendirecek olursak da bu rakamın ifade ettiği üzere yıllarca verilen emeklerin, birikimin karşılığı şu anda endüstri standartlarının en tepesinde bulunma ayrıcalığı olmaktadır.

Yarının teknolojilerini ve firmaların veri sistemlerinin mimarilerini kurgularken ortaya çıkan en büyük ihtiyaçlardan biri de karmaşık yapısallaşma gerekliliğidir. Hibrit Bulut, hem firma dahilinde, hem de Hizmeti sunan Veri Merkezi dahilinde verilerin saklanması ile ortaya çıkabilecek maksimum verime kavuşmak; hızı, veriye sahip olmanın avantajını, risklerden arındırmak amacıyla kullanılan bir veri saklama biçimidir. Bugün en büyük firmalar Hibrit Bulut veya benzeri mimariler tercih etmektedir. Lokal ve uluslararası operasyonların yürütülmesinde sunduğu farklı avantajlarla öne çıkan Hibrit Bulut’un ise kendince gereksinimleri ve altyapı ihtiyaçları mevcuttur. Bu ihtiyaçlar sadece donanımsal değil, ayrıca yazılımsal ve operasyonel olarak da karşılanması gereken noktalardır.

portvMind’ın 20 yıllık Bilişim Teknolojileri birikimi ve üst düzey mühendisleri, firmaların farklı ihtiyaçlarına uyum sağlayabilecek, endüstrinin tüm yeni gelişmelerini ve ürünlerini çözüm ortaklarının hizmetine sunabilecek tabanını oluşturmaktadır. Hibrit Bulut Hizmeti ve Yönetimleri, düzgün mimarilerin oluşturulmasıyla ve devamlılığı sağlanmış erişim ve idaresiyle mümkün olabilmektedir.
Sadece tek bir noktada ve tek bir biçimde oluşturulmayan, her firma, her veri biçimi, her ihtiyaç için ayrı ayrı şekillendirebilinen; tekil ihtiyaçlara azami dikkat ile en uygun çözümü sunan portvMind ile kendi yapınıza uygun Eşsiz Bulut Mimarinize – Unique Cloud Architecture’a kavuşabilirsiniz.

portvMind, “Butik”, yani her firma ve ihtiyaç için ayrı ayrı ilgilenen, profesyonel danışmanlık ile sizinle beraber çalışarak tam olarak neye ihtiyacınız varsa bunu saptayıp en optimum çözümleri önünüze koyan hizmet biçimini benimsemiştir. Bu hizmet biçimi sayesinde, omzunuzdaki yükleri paylaşıyor, yarının organizasyonunu yaparken sistemlerinizin geçmesi gereken tüm yolları beraber kat ediyoruz. aaS (As A Service) olarak verdiğimiz hizmetlerle de desteklediğimiz bu yaklaşım sayesinde, IT konusundaki gelişmelerin ve ürünlerin hepsini tek tek incelemek, en doğru seçimi yapabilmek için yıllarınızı adamak yerine artık işi bir bilenle beraber yapabilmenin rahatlığına sizi kavuşturuyoruz. Siz böylece tasarruf ettiğiniz adam-saatlerinizi kendi işinizi yapmaya odaklanarak kullanırken, biz sizin hem IT hizmetleri tarafındaki yükünüzü alarak, hem sunduğumuz ekstra verimlilikle performansınızı arttırmayı başarmış oluyoruz.

portvMind'ın Eşsiz Dünyasını Keşfet!

Aramıza Katıl
Clicky