HPC as a Service

HPC AS A SERVICE

Yüksek miktarda teknolojik yatırım gerektiren, şirketlerin donanımsal ve yazılımsal olarak yatırım kapasitelerini zorlayacak işlemler çoğu zaman firmaları belli limitlere itebiliyor. Sadece belli zamanlarda yapılması gereken bu işlemlerin gereksinimlerini karşılamak ise hem ekstra bir külfet getirirken hem de işlemlerin yapılmadığı tarihlerde yatırımların boşta kalmasına, yani bir diğer deyişle atıl masraflar yaratmasına neden oluyor.

Ayrıca, sadece gereken yatırımlara erişilebileceğini düşündüğümüz senaryoların haricinde, çeşitli sebeplerden ötürü gerekli yatırımların asla yapılamayacağı veya ihtiyacı karşılayamayacağı durumlar da söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda yapılacak en kötü şey portvMind’a danışmadan önce kaliteden veya hizmetten ödün vererek bu işlemleri anlamsızlaştırmak olacaktır.

portvMind HPC As A Service ile yüksek performanslı işlemler yaparken zorluk yaşayan, zaman kaybeden, yatırım yapma gereksinimi duyan ya da bu işlemleri yapamayan tüm şirketlerin problemini çözüyor. Kendi bulut hizmetlerinde sunduğu yüksek performanslı bilgisayarlar ile günler sürecek işlemleri ya da normal bilgisayarların asla kaldıramayacağı hesaplamaları dakikalar içerisinde halledebiliyor. Bunu yaparken de şirketlerin var olan sistemlerini rahatsız etmiyor, tam tersine günlerce kitlenecek birçok kaynağın kullanımda kalmasına yardımcı oluyor.

image
image

KAPASİTENİZ HER İŞE YETER!

portvMind’ın yüksek performanslı işlemler için sunduğu çözümlerin en önemli yanı ise masraf yönetiminde ortaya çıkıyor.

portvMind önderliğinde tüm bu problemler, normal şartlarda şirket içerisinde kurulmaya kalkılsa bütçeyi fazlasıyla esnetecek yazılım ve donanıma gerek kalmadan, sadece HPC As A Service kullanarak ve hiçbir başka gizli masrafla da karşılaşmadan çözümlenebiliyor.

portvMind’ın uzman kadrosu, son derece esnek kullanılabilecek HPC As A Service modüllerini sizin ihtiyaçlarınıza göre dinamik biçimde şekillendirip şirketin ihtiyacına tam zamanında ve yüksek verimlilikle müdahale edebiliyor.

portvMind’ın sunduğu bu hizmet yüksek performanslı işlemler yapan, bunları devamlı değil belli aralıklarla yapan ve bunlara çok fazla kaynak veya zaman tahsis etmek durumunda kalan firmalar için büyük bir gerekliliktir. Harcanan kaynağın, elde edilen faydadan büyük olduğu durumlarda portvMind sizin için özel hazırlanmış HPC As A Service paketiyle ihtiyaç duyduğunuz bilgisayar dizaynını ve performansını size kolaylıkla sunabiliyor.
Bu hizmetin en büyük faydalarından biri size ekstra yatırım veya gizli masraf çıkarmadan tamamen bulut ve internet bağlantısı üzerinden yüksek performanslı işlemleri yapmanıza imkan sağlamasıdır. Yapacağınız işlemin boyutlarını, ihtiyaçlarını ve kalitesini ayarlamak ise portvMind uzmanlarına düşüyor, size sadece işlerinize odaklanmak ve işlem sonucuyla ilgilenmek düşüyor.
HPC As A Service her firmanın, her şirketin veya her operasyonun tercihi olmamalıdır. Eğer bir işlem devamlı olarak yapılıyorsa ve şirketin ana kalem işlerinden biriyse HPC As A Service ile olan karşılaştırmasında yatırımı yapmak daha avantajlı görünebilir. Ancak devamlı olmayan işlemlerde, hatta sık sık tekrarlanan ve gündelik olarak ziyaret edilen işlemlerde bile yapılan yatırımın büyüklüğü, bilgisayarların atıl zamanlarındaki yaratacağı kayıpları kapatmayabilir. Bu yüzden HPC As A Service özellikle her yüksek performanslı işlem gerçekleştiren firmanın ziyaret etmesi gereken çözüm seçeneğidir.
HPC As A Service’in bütçenize yapacağı kazançları ve işlemlerin hızlı ve kesin olarak halledilmesiyle yarattığı operasyonel avantajları üst üste değerlendirmek gerekir. portvMind uzmanlarıyla yapacağınız görüşmelerde hem işlemlerinizin gereksinimleri hem de alacağınız hizmetin derecesinin değerlendirmesinden çıkaracağınız sonuçlar ışığında böyle bir çalışma yapılması daha mantıklı olur.
İşlemler, doğasında ne kadar büyük veya yüksek kaliteli olursa olsun, matematiksel olarak çözümlenebilecek donanım ve yazılım gereksinimleri belirlenebilirdir. Bu gereksinimleri tedarik etmek ilk çözüm gibi dursa da çoğu zaman hem en maliyetli çözüm, hem de en riskli yatırım olarak göze çarpmakta. HPC As A Service, pazarda bulunan tüm diğer çözümlerin aksine şirketlerin ihtiyacı olan probleme doğru hitap edebilmek için uygun maliyet ve hızlı çözüm politikasına uygun olarak, var olan donanımları uygun yazılımlarla entegre ederek yaratılmış bir çözümdür.

portvMind'ın Eşsiz Dünyasını Keşfet!

Aramıza Katıl
Clicky